31 Aralık 2017

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular – Huncalife Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi

Huncalife Sık Sorulan Sorular - Detaylı Bilgiler

Huncalife ürünlerini nereden satın alabilirim?

Tamamen ücretsiz temsilci üyeliği ile birlikte ürünlerimizi kendiniz sipariş edebilir ya da Temsilcilerimiz aracılığıyla da satın alabilirsiniz. Huncalife temsilcisi sizinle irtibata geçecek ve talep ettiğiniz ürünlerin adresinize gönderilmesini sağlayacaktır.

Temsilci olmak için kayıt ücreti ödeyecek miyim?

Huncalife temsilcilik için herhangi bir kayıt ücreti veya aidat talep etmemektedir.

Temsilci olmadan sipariş verebilir miyim?

HuncaLife temsilcisi veya sponsoru aracılığıyla üye olmadan sipariş verebilirsiniz.

HuncaLife ürünleri sağlıklı mı?

Mevcut kanun ve yönetmeliğe uygun olarak kozmetik ürünlerimizin bildirimlerini Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna yapmaktayız.

Huncalife firmasının “İyi Üretim Sertifikası” ve “ISO 9001 Kalite Yönetim Sertifikası” var mı?

GMP (Good Manufacturing Practices) Türkçe anlamı ile iyi üretim uygulamaları , ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilişkin koruyucu önlemleri içerir. Üretimimiz, GMP’ye uygun olarak yapılmakta, gerekli tüm hijyenik koşullar sağlanmakta ve üretim bu koşullar dahilinde gerçekleştirilmektedir.

ISO 9001 Belgesi ise ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler. Huncalife web sitesinde “Temsilciye Özel” sayfası altında “Basılı Malzemeler” bölümünde hem GMP sertifikasına hemde ISO 9001 belgesine ulaşabilirsiniz. Satış için size yardımcı olacak tüm basılı materyal ve malzemeler de bu bölümde bulunmaktadır.

Doğrudan satış nedir?

Doğrudan satış, ürünlerin veya hizmetlerin tüketicilere doğrudan sunulduğu bir pazarlama tekniğidir. Doğrudan satış; bir satıcının anlatması ve/veya göstererek tanıtması yoluyla bir tüketim malının veya hizmetinin tüketiciye evinde, bir tanıdığının evinde, iş yerinde veya satıcıya ait bir başka yerde doğrudan satışının gerçekleşmesidir.

Doğrudan satışın avantajları nelerdir?

Doğrudan satış sistemi gerek tüketiciler için, gerekse girişimciler için önemli fırsatlar sunmaktadır. Öncelikle, doğrudan satış girişimciler için esnek çalışma imkanı demektir. Artan zamanınızda yapabileceğiniz, kendinize ek gelir sağlayabileceğiniz bir iş imkanıdır. Bir diğer önemli avantaj ise, satıcı için herhangi bir sermaye gerektirmemesidir. Normal şartlarda, bir iş kurmak istediğinizde, bir dizi prosedürle uğraşmanız, bir mekan kiralamanız ve bununla birlikte farklı maliyetlere de katlanmanız gerekmektedir. Doğrudan satışta bu durum ve maliyetlerin hiç birisi söz konusu değildir.

Doğrudan Satış Derneği (DSD) nedir?

DSD, tüketici haklarını gözetmenin yanı sıra doğrudan satış işi ile uğraşan bağımsız satıcılara da destek vermeye yönelik birçok prensip ve standardı ortaya koymuştur. Tüm Türkiye genelinde faaliyet gösteren DSD, merkezi Belçika, Brüksel’de bulunana Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve merkezi A.B.D Washington’da bulunan Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’nun (WFDSA) üyesi olup; tüketici hakları, ticaret, ekonomi gibi başlıkları içeren geniş kapsamlı bir programın da aktif katılımcısı durumundadır.

Huncalife Doğrudan Satış Derneği’ne üye olan yurt içi kaynaklı sermaye ile kurulmuş tek Türk firmasıdır. Huncalife derneğin yayınladığı tüm ilke ve yönetmeliklere uygun hareket etmektedir.

Neden doğrudan satış yoluyla alışveriş yapmalıyım?

Doğrudan satış tüketicilere zamandan tasarruf ve kolaylık seçeneklerini sağlar. Satın almak istediğiniz ürünü istediğiniz zaman istediğiniz yerde herhangi bir satış noktasına gitmeden alabilirsiniz. Doğrudan satış tüketiciye, evinin veya kendisinin birçok ihtiyacını, ürünlerin detaylı özelliklerini kendisine bire bir anlatacak satış temsilcisinden özel hizmet ile satın alma fırsatını sunar.

Huncalife Temsilcisi olmanın faydaları nelerdir?

Temsilci olduğunuzda kendi ihtiyaçlarınızı %40 indirimle alabilirsiniz. Çalışmak saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Huncalife’ın sunduğu eğitimlerden yararlanabilir, sosyal çevre oluşturabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. En önemlisi satış yaptığınız ürünlerden %40 kar elde etmenin yanı sıra Huncalife’ın prim sistemi ile satış tutarınıza bağlı olarak ekstra prim de kazanırsınız.

Kimler HuncaLife Temsilcisi Olabilir?

 • Başvuru sahibi 18 yaşını bitirmiş, fiil ehliyeti olan bir kişi olmak zorundadır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların, HuncaLife temsilcisi olabilmek için çalışma ve oturma izinleri olduğunu kanıtlamaları gereklidir.
 • Sponsorsuz kayıt sadece Yönetim Kurulu kararı ile yapılabilir. – Başvuru sahibi temsilci olabilmek için Huncalife web sitesinde bulunan Sözleşmenin tamamını inceledim ve onayladım” ve “Kayıt Ol” onay butonunu mutlaka tiklemelidir. – Safir seviyesine gelen ve bu seviyede 6 ay kalan temsilcilerimiz Huncalife ile çalışmalarına devam edebilmek için aynı sözleşmeler ıslak imzalı olarak temsilci tarafından Müşteri Hizmetleri Birimine ulaştırılması zorunludur.
 • Bir ülkede bulunan yabancı uyruklu bir vatandaş oturma ve çalışma izni ile Müşteri Hizmetlerine veya sponsoruna müracaat etmesi halinde sisteme kaydı gerçekleştirilir ve Temsilci olarak faaliyetlerini sürdürebilir.

Huncalife ürünleri satarak ne kadar kazanabilirim?

Her ay hazırladığımız katalog, düzenlediğimiz kampanyalarda yeni satışa sunulan ürünler ve inanılmaz promosyonlarla daha kolay satış yapabilirsiniz. Size bağlı ekibi ne kadar doğru yönlendirir ve bilgilendirirseniz o kadar çok kazanırsınız. Detaylı bilgi almak için 0506 201 19 15 nolu telefondan satış sponsorunuza veya 08503338090 müşteri hizmetleri hattımıza ulaşabilirsiniz.

Nasıl sipariş oluşturabilirim?

 1. HuncaLife sistemine kayıt olun.
 2. Kişisel bilgilerini eksiksiz doldurun.
 3. Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 4. Dilediğiniz ürünleri seçin ve sepetinize ekleyin.
 5. Teslimat adresinizi belirleyip, ödeme yöntemini seçin.
 6. Hizmet almak istediğiniz kargo firmasını seçin.
 7. Siparişinizi tamamlayın. “İnternet üzerinden siparişte ödemeler, banka havalesi, posta havalesi, kredi kartı ödemesi, açık hesap ile ödeme veya kapıda ödeme ile yapılabilir.”

Huncalife Online Kataloğa nasıl ulaşabilirim?

İnternet sitemizde ana sayfa ekranında sol üst köşede ilgili aya ait kataloğu inceleyebilirsiniz. Dilerseniz kategori bazında ürünleri inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.

Web sitesinden aramak istediğim ürünleri nasıl bulabilirim?

Katalogtan ürün kodunu, ismini yada kategori ismini “Ürün Ara” bölümüne yazdığınızda ürün listesi karşınıza gelecektir.

Güvenlik ve Gizlilik

Kredi kartı ile alışveriş yapıyorum, kart bilgilerim güvende mi?

Ödeme sistemimiz uluslararası güvenlik standartları kapsamında, 256 bit ile şifrelenmiş SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz, HuncaLife sisteminde kesinlikle saklanmamaktadır.

TC kimlik numarası vermek zorunlu mu?

Sistem üzerinden gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerini ticari olarak adınıza faturalandırılması yasal bir zorunluluktur. Faturalandırma işlemi için Vergi Numarası veya T.C. Kimlik numarası gerekmektedir.

Adres bilgilerim neden isteniyor?

Oluşturduğunuz siparişlerin, belirttiğiniz adrese teslim olması için adres bilginiz gerekmektedir.

Banka hesap bilgilerim neden isteniyor?

Performansınıza bağlı olarak aylık hesaplanacak olan primlerinizin ödenebilmesi için, banka bilgileriniz gerekmektedir.

Gizlilik

HuncaLife, alışveriş yaparken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi (teslimat/fatura adresleri, telefon numaraları, vs.) başka kurum ve kuruluşlarla kesinlikle paylaşmaz. Sipariş verirken kolaylık sağlamak amacıyla bir takım bilgiler sizin onayınız doğrultusunda, size ait üyelik hesabında saklanmaktadır. Bu bilgiler sadece sipariş takibinin daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılır.