31 Aralık 2017

Sağlıklı Yaşam

Huncalife Sağlıklı Yaşam İlkelerine Her Zaman Bağlıdır

Huncalife Sağlıklı Yaşam İlkeleri

HuncaLife, tüm ürünlerini Tekirdağ – Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 22000 m2 arazi üzerine kurulu, son teknoloji üretim imkanlarına sahip tesisinde üretmektedir. Tesis, kozmetik kategorisindeki pek çok ürünü sağlıklı yaşam ilkeleri ve çevre duyarlılığı çerçevesinde üretme kapasitesine sahip Türkiye’nin önde gelen kozmetik üretim tesislerinden biridir.

Ürettiğimiz ürünlerin içeriğinden üretim şekillerine, ambalajlarından dağıtımına kadar insan ve çevre sağlığına duyarlı hareket etmeyi birincil önceliğimiz olarak görmekteyiz. Bu nedenle her zaman kaliteli ve insan doğasına uyumlu formülasyonlar üzerinde çalışmakta, yüksek kaliteli, izlenebilir, doğal içerikler kullanmaya özen göstermektedir.

HuncaLife ürünlerinde kalite sertifikalarına sahip 100’ün üzerinde bitkisel ham madde kullanılmaktadır. Ancak ürünlerimizin en yüksek güvenilirlikte olması amacıyla, yerine etkili doğal bir alternatif bulunmadığında, sentetik ham maddeleri de kullanmayı tercih ederiz.

HuncaLife ürünlerinde:

  • Fitalat, alüminyum ve ağır yağlar kullanılmaz.

  • Ürünlerin birçoğunda paraben, parafin gibi koruyucu maddeler kullanılmaz.

  • Silikon, fosfat ve doğaya zararlı sentetik boyar maddeler tercih edilmez.

  • Ürünler hayvanlar üzerinde değil, dermatolojik ve oftalmolojik testler aracılığı ile test edilir.

ÇEVRE POLİTİKASI

Huncalife, kişisel bakım bilincini topluma yaymak, bireylerin yaşam kalitesini geliştirmeye destek olmak, çevreye duyarlı üretim, kaliteli hizmet ve kaliteli iş fırsatı ilkeleriyle birleştirmektedir.

Yeni çıkan her ürünün çevreye olan etkisi, ar-ge aşamasından son tüketiciye kadar takip edilmekte ve çevreye minimum zarar verecek şekilde organize edilmektedir. Bu yüzden çevreyi en az kirleten, yenilenebilir ve dönüştürülebilir bileşenler kullanmaya özen gösteriyoruz.

Çevko (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı) ile çalışmaya başlayan ilk kozmetik firmalarından birisi olarak üretim tesislerimizde:

  • Geri dönüşümlü koli, kutu ve kağıt kullanmaya dikkat ederiz,
  • Katı atıklarımızı doğaya zarar vermeyecek şekilde yok ediyoruz,
  • Sürdürülebilir enerji kaynaklarını desteklemek için enerji ve su tüketimimizi azaltıyoruz,
  • Sıvı atıklarımızı arıtarak çevreye zararsız hale getiririz,
  • Çevreye ve insan sağlığına riskli olan kontamine (zararlı) atıklarımızı atık toplama merkezlerine iletiriz,
  • Çalışanlarımızın çevreye karşı duyarlı olması için gerekli eğitimler veririz.